22 stycznia 2007

Hej ho i... pare cd-romów

Nie przyznajemy się do tego. A przyłapani może nawet wyprzemy. Nie jest to coś o czym się chwali głośno. Prywatnie i owszem. W każdym z nas tkwi ta potrzeba czy żądza by... dostać wszystko za darmo.

Piractwo było jest i będzie. Nie ma się co rozpisywać dlaczego, że koncerny, że dusza artysty, że ku chwale ojczyzny. Mało kto sobie może pozwolić aby kupować wszystko nigdy nie pytając o cenę. Na szczęście jak wiemy "w internecie jest notorycznie wszytko i to za darmo" ;]

  • Digg Torrents zwane dawniej Google Torrents co wyjaśniało zastosowanie tego narzędzia. Wyszukiwarka torrentów zbudowana w oparciu o Google Custom Search Engine.
  • Rapidshared.org to z kolei baza indeksująca linki do rzeczy wrzuconych na serwisy rapidshare.com i tym podobne. Dużo muzyki można taki sposobem... nabyć.
  • 4shared .com to usługa[napisałem za pierwszym razem usłucha] hostingu plików. Posiada wyszukiwarkę więc się cieszymy.
A propos piratów może nie każdy słyszał o pomyśle serwisu z torrentami The Pirate Bay. Otóż by uniknąć ścigania za liczne gwałty na prawie autorskim chcą wyemigrować na jakąś wyspę na wodach eksterytorialnych i tam założyć państwo. Na celowniku mają Sealandię. Zaczęli już zbiórkę pieniędzy - buysealand.com. W ogóle to pomysłowa gromadka. Ostatnio wpadli na pomysł jak zarobić pieniądze świetnie się przy tym bawiąc. Postanowili sprzedać... siebie wystawiając się na aukcji. Za noc picia piwa i "upośledzonej" zabawy z załogą ktoś był gotów zapłacić $15 000. eBay interweniował. Jednak nie może być to przecież przeszkoda dla naszej wesołej gromadki. Wpadli na kolejny pomysł - more.

Btw. tytułu nie próbujcie być dowcipni odpowiadając "ho" gdy dziewczyna rzuci "hi". It's just not polite.

Brak komentarzy: