19 maja 2007

Starcraft 2 nadchodzi!

To nie mit ani żadna plotka. Blizzard przygotowuje się do zmasowanego natarcia na wasz wolny czas. Oficjalnie ogłoszono, że trwają prace nad kontynuacją wielkiego hitu sprzed paru lat. Z oficjalnej storny można pobrać dwa trailery (tutaj do obejrzenia w serisie Gry.wp.pl cinematic, artwork) - intro oraz slideshow artworków przeplatany scenkami z in-game! oraz parę screenshot'ów i artworków. Dodatkowo sekcja o Protossach z opisem jednostek(następne w produkcji).
W grze dostępne będą trzy znane nam dobrze frakcje wzbogacone o nowe jednostki oraz podobno dodatkowa rasa związana z moją miłościa - Kerrigan(artwork). W trailerze widzimy kobietę z płonącymi oczami - może to ona. Wooohoo! Ekhm. W trailerze jest też słodka scena ataku hordy Zergów. Grafika wygląda oczywiście rewelacyjnie - Blizzard-quality. No nic więcej nie trzeba dodawać. Instalujcie śliniaki i idźcie zobaczyć! boże boże boże!

All right, bring it on! - Vulture, Terran UnitPS: Z dodatkowych informacji wart uwagi jest fakt iż w next-genowym szale Blizzard nie planuje wypuścić SC2 na konsole, tylko PC oraz Mac(przyznaje że byłem zaskoczony, ale to generalnie ok). I co wy na to jojczący panowie z idSoftware - jak się wam Doom3 nie sprzedaje to nie dlatego że się nagle wszyscy zmówili i piracą akurat ten tytuł tylko może dlatego że to cienka gra, przerost formy nad treścią.

1 komentarz:

zielonobrody pisze...

Z nieoficjalnych informacji wiem, że Blizzard wzorował się na rasach z WH40h produkując swoje rasy. Na przykład:
- Terrans - Space Marines
- Zerg - Tyranids
- Protos - Eldar

Ale to tylko takie luźne nawiązanie do tematu;) Z tych trzech typów jedynie Protosi mi nie pasują, ale może coś w tym jest?